BAŞKANIN MESAJI

Değerli Hukukçular,

Fikir ve sanatın korunup geliştirilmesine, uzlaşı kültürüne, hukuk kültürüne, toplumsal adalet ve barışa katkı sunmak amacıyla 25.02.2019 tarihinde kurulan derneğimizin 16.06.2020 tarihi itibari ile 38 üyesi bulunmaktadır.   Avukatlığın etkin, saygın  olmasına ve bu çerçevede Av.K.m.35/A Uzlaşma Sağlama ve Arabuluculuk müzakerelerinde yetkinlik kazanılmasına; arabuluculuk ve diğer alternatif çözüm yollarının gelişip güçlenmesine; onarıcı adaletin sağlanması için uzlaştırmanın desteklenmesine; hukukta uzmanlığın ve bilirkişiliğin uyuşmazlık çözümlerinde aktif değerlendirilmesine; okullarda akran arabuluculuğun yaygınlaştırılmasına; marka ve patent vekilliğinin etkinliğinin arttırılmasına; disiplinler ve uzmanlıklar arasında  entegre etkinlikler gerçekleştirilmesine;  gayret eden derneğimize hakim olan etik  ilkeler: Şeffaflık, hoşgörü, özgünlük, bağımsızlık ve dayanışmadır.   Asli üyelik ve dayanışma üyeliği şeklinde iki tür üyelik sistemimiz mevcuttur. Dernek merkezimiz Bakırköy' de olup, tüm yurtta etkin çalışmalar yapmak amacıyla bölge temsilciliği sistemi oluşturulmaktadır. Amaç ve hedeflere uygun seminer ve eğitim çalışmaları yapılmaktadır. Derneğimiz, Akran Arabuluculuğu Projesinin partnerlerindendir. Fikri ve Sınai Haklar  ve Arabuluculuk üye profilinde öne çıkan ortak ilgi ve etkinlik alanıdır. Derneğimiz hakkında daha geniş bilgiye web sayfası ve   iletişim bilgilerini kullanarak ulaşabilirsiniz.

Av.Arb.İhsan BERKHAN DERNEK BŞK.

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

King Law has extensive experience across all industries. We bring each client a combination of deepindustry knowledge and expert perspectives from other industries on the challenge at stake.

İhsan BERKHAN Av.Uzm. Arabulucu, Marka Patent Vekili ,FSSH- Uzm. / Bilirkişi ,Uzlaştırmacı Eğitmen IMI Certified Mediatör UKHD YK Başkanı

EYLEM KAHRAMAN Av.Uzm. Arabulucu, Marka Patent Vekili ,FSSH- Uzm. / Bilirkişi

Gül Banu KIRTOK Av.Uzm. Arabulucu, Marka Patent Vekili ,FSSH- Uzm. / Bilirkişi

M. Feyza Dayanıklı Av.Uzm. Arabulucu

A. Kemal KARAHODA Av.Uzm. Arabulucu

İhsan BERKHAN

 • Poziyon : Yönetim Krl. Bşk
 • Telefon : 05322134237
 • Email : info@uzlasi.org
 • Baro : İstanbul
 • Diller : İngilizce,Çeçence
 • Eğitim : İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi
 • Uzmanlık Alanı

  Tüm hukuk Avukatlık Alanları ve Şirket Danışmanlığı; Arabuluculuk, Uzlaştırmacılık, Av.K.m.35/A Uzlaşma Sağlama, Fikri ve Sınai Haklar Hukuku Bilirkişiliği, Marka ve Patent Vekilliği

Biyoğrafi

1965 yılında Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde doğdu.1990 Yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.1991 yılında İstanbul Barosu’na kayıtlı olarak serbest avukatlığa başladı. 2001 yılında TPE ( TPMK) ya kayıtlı Marka ve Patent Vekili oldu. 2003-2005 yıllarında, İstanbul Ticaret Üniversitesi ‘nde Uluslararası Ticaret ve Avrupa Birliği Hukuku dalında yüksek lisans yaptı. 2014 yılında Arabuluculuk Daire Başkanlığı Arabulucu Siciline kaydolarak Arabulucu (Sicil 1045) ,2017 yılında da Alternatif Çözümler Daire Başkanlığı uzlaştırmacı (Sicil 4002) listesine kayıtlı Uzlaştırmacı oldu.

İstanbul Barosu’nun bir kaç dönem Sirkeci ve Bakırköy Bölgesi Baro Temsilciliği görevlerini üstlendi. Bir dönem Bakırköy Adalet Sarayı Arabuluculuk Merkezi Koordinatörlüğü görevi yaptı.

İstanbul Bakırköy’de bulunan Berkhan Hukuk Bürosu’ nda, marka ve patent vekilliği, site ve iş merkezi yöneticiliği, Sınai Haklar alanında ceza ve hukuk bilirkişiliğinin yanısıra, iş Hukuku, kat mülkiyeti hukuku, şirketler hukuku, aile hukuku, kira Hukuku, icra hukuku ve fikri – sınai haklar hukuku vb. alanlarında avukat ve hukuk danışmanlığını sürdürmektedir. OKM-Ortak Karar Merkezi “Arabuluculuk ve Alternatif Çözümler” in kurucularından olup, aynı adreste, tescilli markası ile ihtiyari ve dava şartı arabuluculuk faaliyetlerini sürdürmektedir.

Birçok sivil toplum kuruluşunda yöneticilik yaptığı gibi, Arabuluculuk Gönüllüleri Derneği’nin de kurucu Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptı. Okan Üniversitesi GSF’ nde Öğretim Görevlisi olarak bulundu; fikri ve sınai haklar dersi verdi. Beykent Üniversitesi’ nde Uzlaştırmacılık Eğitmeni, Makine Mühendisleri Odası’ nda Bilirkişilik Eğitmeni ve Altınbaş Üniversitesi’nde Arabuluculuk eğitmeni olarak görev aldı. Halen Altınbaş Üniversitesinde Temel ve Uzman Arabuluculuk Eğitmeni olarak görev yapmaktadır. Altınbaş Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü nde özel Hukuk doktora öğrenimine de devam etmektedir. 25.02.2019 tarihinde kurulan Uzlaşı Kültürü ve Hukuk Derneği’ nin yönetim kurulu başkanıdır.

 

IMI (International Mediation Institue /Uluslararası Arabuluculuk Merkezi) tarafından uluslararası arabuluculu olarak akreditasyonuna hak kazanmıştır.

Yayınlar

Hakemli dergilerde yayımlanmış hukuki makaleleri (Marka Lisans Sözleşmeleri, Markanın Hükümsüzlüğü vb. )bulunmaktadır.Ayrıca, BERKHAN İhsan, GÖLCÜKLÜ İlyas, Arabuluculuk Soru Bankası, Onikilevha Yayınları ( 4 Baskı); BERKHAN İhsan, Dava Şartı Arabuluculuk, Aristo Yayınevi, Eylül 2019; BERKHAN İhsan, Tahkim ve Arabuluculukta Tarafsızlık İlkesi, Aristo, Eylül 2019; BERKHAN İhsan, Fikri Mülkiyet ve Arabuluculuk, Aristo Yayınevi, Eylül 2019; BERKHAN İhsan, Arabuluculuk Şirketi, Aristo Yayınevi, Eylül 2019;BERKHAN İhsan, Taşıma Sigortalarında Arabuluculuk ve Alternatif Çözümler, Aristo Yayınevi, Eylül 2019; BERKHAN İhsan, KIRTOK Gül Banu, KAHRAMAN Eylem, ERENER Şeyma Hazal, Marka ve Patent Vekilliği Sınavına hazırlık Soru Bankası, Aristo Yayınları, Eylül 2019 baskılı kitapları bulunmaktadır.

He has articles on law published in refereed journals (Brand License Agreements, Invalidation of Brand, etc.).He also has the books “Arabuluculuk Soru Bankası” (BERKHAN İhsan, GÖLCÜKLÜ İlyas), Onikilevha Publications (4 editions); “Dava Şartı”, BERKHAN İhsan, Aristo Publications, September 2019; “Tahkim ve Arabuluculukta Tarafsızlık İlkesi”, BERKHAN İhsan, Aristo Publications, September 2019; “Fikri Mülkiyet ve Arabuluculuk”, BERKHAN İhsan, Aristo Publications, September 2019; “Arabuluculuk Şirketi”, BERKHAN İhsan, Aristo Publications, September 2019; “Taşıma Sigortalarında Arabuluculuk ve Alternatif Çözümler”, BERKHAN İhsan, Aristo Publications, September 2019; “Marka ve Patent Vekilliği Sınavına hazırlık Soru Bankası” BERKHAN İhsan, KIRTOK Gül Banu, KAHRAMAN Eylem, ERENER Şeyma Hazal, Aristo Publications, September 2019.

Konuşmalar

-

EYLEM KAHRAMAN

 • Poziyon : Yönetim Krl. Bşk
 • Telefon : 0532 587 15 14
 • Email : info@eylemkahraman.av.tr
 • Baro : İstanbul Barosu
 • Diller : ingilizce
 • Eğitim : Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi
 • Uzmanlık Alanı

  Bilişim Hukuku, Elektronik Ticaret Hukuku, Kişisel Verilerin Korunması Hukuku, Fikri ve Sınai Haklar Hukuku, Aile Hukuku, Miras Hukuku, Borçlar Hukuku, İcra ve İflas hukuku, Ticaret Hukuku, İş Hukuku, Borçlar Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Kat Mülkiyeti Hukuku, Tüketici Hukuku

Biyoğrafi

1996 yılı Ankara Üniversitesi Hukuk Fakultesi mezunu olan  Av. Eylem Kahraman, İstanbul Barosu'na bağlı olarak  “Aile Hukuku, Miras Hukuku, Borçlar Hukuku, İcra ve İflas hukuku, Ticaret Hukuku, İş Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Kat Mülkiyeti Hukuku, Tüketici Hukuku, Bilişim Hukuku, Elektronik Ticaret Hukuku, Kişisel Verilerin Korunması Hukuku, Marka-Patent, Fikri ve Sınai Haklar Hukuku ve Ceza Hukuku alanında 22 yıldır serbest avukat olarak faaliyette bulunmaktadır.

Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü Resmi Arabulucular Siciline kayıtlı Arabulucudur. İş Hukuku alanında uzman arabulucudur.

Türk Patent Enstitüsü'ne kayıtlı 'Marka-Patent vekili' olup, Marka, Patent, Tasarım, Coğrafi işaret haklarının Türk Patent Enstitüsü ve Uluslararası kuruluşlar nezdinde tescili işlemlerini yapmaktadır. 

Fikri ve Sınai Haklar Hukuku alanında İstanbul Adalet Komisyonuna bağlı olarak bilirkişilik yapmaktadır.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Bilişim Hukuku Başarı Sertifikasına sahip olup, bilişim hukuku alanında yoğunluklu olarak  faaliyet göstermektedir.

Kadına Yönelik Şiddet ve koruma tedbirleri diğer bir faaliyet konusudur.

Yayınlar

Marka ve Patent Vekilliği Sınavına Hazırlık Soru Bankası, AlJazeera Turk/Arabuluculuk Sistemi/Arayı Bulmanın Farklı Yolları, Milliyet Gazetesi/ Sosyal Medyaya 7/24 online Noter Tespiti,HukukHaber/Süreli Nafaka,HukukHaber/Magazin Dünyası Hesaplaşıyor, Ortak Karar Merkezi/Sessiz Mart,Uzlaşı Kültürü ve Hukuk Derneği/Kadın Cinayetleri

Konuşmalar

Yeditepe Üniversitesi/Bilgi Güvenliği ve Sosyal Medya Kullanımı,Uzlaşı Kültürü ve Hukuk Derneği/Fikri Haklar ve Arabuluculuk Sanatı Paneli,Uzlaşı Kültürü ve Hukuk Derneği/Kişisel Verilerin Korunması Uyumluluk Eğitimi,Ortak Karar Merkezi/Kişisel Verilerin Korunması Eğitimi

Gül Banu KIRTOK

 • Poziyon : Kırtok Hukuk Bürosu
 • Telefon : 0 533 316 46 62
 • Email : avbanukirtok@gmail.com
 • Baro : İstanbul Barosu
 • Diller :
 • Eğitim : Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi
 • Uzmanlık Alanı

Biyoğrafi

Av.Arb.Gül Banu Kırtok, 1997 yılında Selçuk Üniversitesi, Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Avukatlık stajını Adana ve Gaziantep Baroları’nda tamamladıktan sonra, İstanbul Barosu’na kaydolarak, İstanbul Bakırköy’de Kırtok Hukuk Bürosu’nu kurdu. Meslek hayatının başından bu yana, serbest avukatlık yanında,  marka ve patent vekilliği, fikri ve sınai haklar hukuku alanında resmi bilirkişilik, uzman arabuluculuk görevlerini sürdürdü. Halen, Kırtok Hukuk Bürosu’nun kurucusu, Dost Arabuluculuk ve Ofis Hizmetleri Merkezi’nin kurucu ortağı olarak çalışmalarına devam etmektedir. Aynı zamanda Uzlaşı Kültürü ve Hukuk Derneği ve Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği yönetim kurullarında  yer almaktadır. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir.

Yayınlar

-

Konuşmalar

-

M. Feyza Dayanıklı

 • Poziyon : UKHD Derneği Başkan Yardımcısı.. Rota Arabuluculuk Merkezi Kurucusu.
 • Telefon :
 • Email : feyzaday@yahoo.com
 • Baro : İstanbul Barosu
 • Diller : İngilizce, Hollandaca
 • Eğitim : İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi
 • Uzmanlık Alanı

  İş Hukuku uzman arabulucu

Biyoğrafi

-

Yayınlar

-

Konuşmalar

-

A. Kemal KARAHODA

 • Poziyon :
 • Telefon :
 • Email :
 • Baro :
 • Diller :
 • Eğitim :
 • Uzmanlık Alanı

Biyoğrafi

-

Yayınlar

-

Konuşmalar

-

DENETİM KURULU ÜYELERİ

King Law has extensive experience across all industries. We bring each client a combination of deepindustry knowledge and expert perspectives from other industries on the challenge at stake.

Av.Arb. H.Oğuz MÜFTÜOĞLU

Av.Arb. Hakan KIZILELMA

Av.Arb. Semra COŞKUNTUNA

Av.Arb. H.Oğuz MÜFTÜOĞLU

 • Poziyon : Denetleme Kurulu Başkanı
 • Telefon :
 • Email :
 • Baro :
 • Diller :
 • Eğitim :
 • Uzmanlık Alanı

Biyoğrafi

-

Yayınlar

-

Konuşmalar

-

Av.Arb. Hakan KIZILELMA

 • Poziyon : Denetim Kurulu Üyesi
 • Telefon :
 • Email :
 • Baro :
 • Diller :
 • Eğitim :
 • Uzmanlık Alanı

Biyoğrafi

-

Yayınlar

-

Konuşmalar

-

Av.Arb. Semra COŞKUNTUNA

 • Poziyon : Denetleme Kurulu Üyesi
 • Telefon :
 • Email :
 • Baro :
 • Diller :
 • Eğitim :
 • Uzmanlık Alanı

Biyoğrafi

-

Yayınlar

-

Konuşmalar

-

ONURSAL KURUL ÜYELERİ

King Law has extensive experience across all industries. We bring each client a combination of deepindustry knowledge and expert perspectives from other industries on the challenge at stake.

TEMSİLCİLİKLERİMİZ

BLOG

BÜLTEN

Haberdar olmak için üye ol.

-